Reklama

Chodziński czy Sudewicz. Kto pokieruje szpitalem?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Marek Pietrzela

Chodziński czy Sudewicz. Kto pokieruje szpitalem? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura W konkursie na stanowisko dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego wystartowali dwaj bialscy radni klubu Zjednoczonej Prawicy. Rozstrzygnięcie zostanie ogłoszone dopiero 19 listopada.

Konkurs to konsekwencja odejścia ze stanowiska dyrektorskiego Dariusza Oleńskiego, który pracuje w szpitalu od 33 lat i przed 15 laty został dyrektorem. To on wyprowadził WSzS z długów, zadbał o wiele inwestycji oraz doprowadził do sukcesów krajowych w konkursach na bezpieczny szpital. Niespodziewanie przed kilkoma miesiącami ogłosił, że z własnej woli odchodzi z dyrektorskiego stanowiska, co stało się z końcem września.

Od tego czasu obowiązki dyrektora pełnił 45-letni Adam Chodziński, dawniej wiceprezydent, a od kilku miesięcy wicedyrektor. Jest także przewodniczącym klubu Zjednoczonej Prawicy w bialskiej Radzie Miasta.
- Oczekuję na posiedzenie Zarządu Województwa Lubelskiego, który zatwierdza wyniki takich konkursów – mówi o swojej kandydaturze Chodziński.
W tym samym klubie radnych działa 40-letni Karol Sudewicz, dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy. Potwierdził nam, że startuje w szpitalnym konkursie.

Remigiusz Małecki, rzecznik prasowy marszałka woj. lubelskiego, powiedział nam, że w miniony wtorek komisja konkursowa rozpatrywała dwie kandydatury na dyrektora bialskiego szpitala.

- Komisja rekomendowała kandydata na to stanowisko. Musi się z tym zapoznać zarząd województwa lubelskiego. Kiedy nie będzie przeciwwskazań, zapadnie uchwała zarządu. Nastąpi to dopiero 19 listopada, gdyż musi minąć termin siedmiodniowy przewidziany na odwołania – wyjaśnia rzecznik.

Szpital dostał 32 mln zł kredytu

Wcześniej, bo 14 listopada, Sejmik Województwa Lubelskiego ma podjąć uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na obciążenie hipoteką umowną dwóch bialskich dużych nieruchomości województwa lubelskiego, na których znajdują się niektóre obiekty szpitalne przy ul. Jana II Kazimierza oraz przy ul. Spółdzielczej. Chodzi o zabezpieczenie hipoteką do 48 mln zł udzielonego szpitalowi 32 mln zł kredytu bankowego na finansowanie inwestycji "Bialska Onkologia".

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE