Reklama

Bolesław Kuzioła patrzy na "Zgodę" z góry

Opublikowano:
Autor:

Bolesław Kuzioła patrzy na "Zgodę" z góry - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura W miniony czwartek, 2 kwietnia, w wieku 81 lat zmarł Bolesław Kuzioła. Był wieloletnim prezesem zarządu Bialskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Zgoda" w Białej Podlaskiej.

Tą trudną i odpowiedzialną funkcję pełnił przez 26 lat. Był zasłużonym działaczem Spółdzielczości i zasłużonym bialczaninem. 

 Bolesław Kuzioła pochodził z Kazimierza Dolnego. Do Białej Podlaskiej przyjechał w 1965 roku, by podjąć pracę w Spółdzielni "Stolarz" przy ul. Łomaskiej. Tutaj zetknął się z prezesem Witoldem Perczyńskim, jednocześnie prezesem "Zgody", który zaszczepił go ideą spółdzielczości mieszkaniowej.

 - Nie będąc członkiem organu samorządowego "Zgody", ani jej pracownikiem, już w 1966 roku uczestniczyłem w pracach Komisji Inwestycyjnej Rady Nadzorczej Spółdzielni. Jej zadaniem było m.in. sprawdzenie jakości robót budowlanych, przeglądy i odbiory mieszkań oraz sprawdzanie likwidacji usterek przez wykonawcę robót - wspominał śp. Kuzioła.

Praca w komisji zaowocowała w 1967 roku wyborem do Rady Nadzorczej Spółdzielni.

- Społeczna działalność zaowocowała propozycją objęcia funkcji prezesa zarządu "Zgody". Rada Nadzorcza powołała mnie na to stanowisko 15 stycznia 1986 roku. Zostałem szefem, aż na 26 lat - mówił niegdyś.

Zbudował kolorowe osiedla

Za rządów prezesa Kuzioły przybyło ponad 70 budynków mieszkalnych oraz ponad 570 garaży. Wprowadził nowoczesne technologie termomodernizacyjne. Docieplanie "Zgody" rozpoczęła w 1988 roku bez żadnych kredytów, co miało pozytywny wpływ na wysokość opłat.

Bialskie osiedla stały się kolorowe i piękne. Radni Białej Podlaskiej uhonorowali go za to w 2007 roku tytułem "Zasłużony dla Miasta Biała Podlaska".

 Bolesław Kuzioła był znanym w regionie lubelskim i w Polsce działaczem spółdzielczości mieszkaniowej. W 1991 roku współtworzył Unię Spółdzielczości Mieszkaniowej i zasiadał w jej władzach do 2004 roku. Był również przewodniczącym Rady Nadzorczej Regionalnej Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Lublinie oraz sekretarzem Rady Nadzorczej "Inwestprojekt" S.A. w Lublinie.

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE