Reklama

Bezakcyzowe wyroby tytoniowe nie trafią na rynek

Opublikowano:
Autor:

Bezakcyzowe wyroby tytoniowe nie trafią na rynek - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy zabezpieczyli wczoraj policjanci z Terespola. Kontrabanda znajdowała się w garażu wynajmowanym przez 34-letniego obywatela Białorusi. Przestępstwo skarbowe, zagrożone jest wysoką grzywną i przepadkiem zabezpieczonych przedmiotów.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Terespolu w trakcie prowadzonych działań ustalili, że 34-letni obywatel Białorusi przechowuje w garażu, wynajętym na terenie miasta, wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

W trakcie prowadzonych działań policjanci potwierdzili tę informację. Podczas przeszukania garażu ujawnili ponad 1200 paczek papierosów bez polskich oznaczeń akcyzy. Nielegalny towar, który znajdował się w kartonowych pudłach, został zabezpieczony. Gdyby kontrabanda trafiła na rynek Skarb Państwa straciłby ponad 28 tys. zł.  

Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa skarbowego. Poza przepadkiem dowodów rzeczowych za ten czyn grozi także wysoka grzywna. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli od 34-latka pieniądze w kwocie 1000 zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE