Reklama

Awantura zakończona sukcesem

Opublikowano:
Autor:

Awantura zakończona sukcesem - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Kultura Kompromisem trzynastego w piątek zakończył się trwający prawie trzy tygodnie ostry konflikt kadrowy i organizacyjny w Szkołach Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białej Podlaskiej. Uczniowie, rodzice i nauczyciele z dużą determinacją bronili skrzywdzonego dyscyplinarką dyrektora oddziału ZDZ i zarazem tych szkół.

Nagle 26 listopada Katarzyna Kusa, nowa prezes wojewódzkiego zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie, zwolniła dyscyplinarnie wieloletniego dyrektora oddziału i szkół Henryka Zacharuka. Dotąd nie ujawniła 11 zarzutów dotyczących, jak ustalili bialczanie, m.in. podniesienia wynagrodzenia dla nauczycieli.

- Podkreślam, że wszelkie zarzuty formułowane pod moim adresem ze strony zarządu oraz prezes ZDZ w Lublinie, które były podstawą dyscyplinarnego zwolnienia, są nieprawdziwe i pozbawione podstaw prawnych. Uważam, że nagłe zwolnienie mnie w trakcie roku szkolnego nie powinno mieć miejsca i było pozbawione rzetelnej analizy mojej 28-letniej pracy na stanowisku dyrektora ZDZ – kategorycznie oświadczył Henryk Zacharuk.

Przez wiele dni rodzice i uczniowie demonstrowali przed szkołą lub na bialskich ulicach. Część młodzieży z uśmiechem na ustach paradowała chodnikami zadowolona z braku lekcji i stresów. Ogrodzenie bialskich budynków ZDZ zostało obwieszone plakatami i małymi transparentami z żądaniem przywrócenie dyrektora.

 

 (…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE