Reklama

Apteka odmówiła wydania leku na receptę

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pixabay

Apteka odmówiła wydania leku na receptę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Kultura Farmaceutka odmówiła starszej bialczance wykupienia kolejnej porcji leku z e-recepty, która wystawiona była na wiele miesięcy. Oburzona chora otrzymała pomoc w innej aptece. Kiedy następnie interweniowaliśmy, wówczas po kilku dniach nieżyczliwa aptekarka ją przeprosiła.

 Pani Elżbieta bardzo przeżyła czerwcową wizytę w aptece w centrum Białej Podlaskiej. Tuż po odejściu z kwitkiem od aptecznego okienka skierowała do nas sygnał z prośbą o interwencję.

- W piątek przed wieczorem poszłam wykupić ważny dla mnie lek, bez którego może grozić mi nawet śmierć. Miałam e-receptę ważną pół roku. Nagle młoda aptekarka mówi mi, że już wykupiono na tę e-receptę wszystkie sześć opakowań. Tłumaczę jej, że pobrałam tylko dwa opakowania i muszę mieć istotny dla mnie lek ratujący przez wysokim nadciśnieniem oraz arytmią serca. Farmaceutka powtarza, że sprawa jest zamknięta i ona nie może nic zrobić, nie wyda specyfiku! - wspomina wzburzona pani Elżbieta.

Na szczęście bialczanka otrzymała pomoc w innej aptece, przy ul. Janowskiej.

- Tam przemiła i profesjonalna aptekarka potraktowała mnie jak człowieka. Wyjaśniła mi, że w pierwszej aptece powinni mi sprzedać leki na wielomiesięczną e-receptę – wspomina pani Elżbieta. 

 

(…)

Więcej w elektronicznym (CZYTAJ TUTAJ) i papierowym wydaniu Wspólnoty (dostępnym w punktach sprzedaży).

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE