Reklama

Powiat lubartowski: starosta Ewa Zybała dostała podwyżkę. Z najniższej półki, zarobi mniej niż wójtowie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: DSM/Archiwum

Powiat lubartowski: starosta Ewa Zybała dostała podwyżkę. Z najniższej półki, zarobi mniej niż wójtowie - Zdjęcie główne

foto DSM/Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje lubartowskie Rada Powiatu przyznała Ewie Zybale ponad 5 tys. zł podwyżki. Pomimo tego będzie jednym z najgorzej wynagradzanych szefów samorządów w powiecie lubartowskim.

Reklama

Zgodnie z nowymi przepisami narzuconymi na samorządy przez Radę Ministrów, także i Rada Powiatu Lubartowskiego podniosła wynagrodzenie staroście.

W projekcie maksimum, w rzeczywistości minimum

Zapowiadając sesję pisaliśmy o projekcie uchwały w sprawie ustalenia wynagrodzenia starosty. W nim znalazła się podwyżka na maksymalnym pułapie przewidzianym w nowych przepisach - wynagrodzenie starosty miałoby według tych zapisów wynieść 20 130 zł brutto miesięcznie. Dotychczasowe zarobki Ewy Zybały były na poziomie 10 620 zł brutto miesięcznie.

Tymczasem już podczas sesji wicestarosta Lucjan Mileszczyk w imieniu Zarządu Powiatu zaproponował, by ustalić staroście wynagrodzenie na poziomie minimalnym, przewidzianym nowymi przepisami dla starosty powiatu o takiej liczbie mieszkańców, jak powiat lubartowski. Po zsumowaniu wszystkich składników to 16 104 zł brutto miesięcznie.

Większość radnych poparła taki pomysł. Dziesięć osób było za, osiem wstrzymało się od głosu. Dwójka radnych była nieobecna, a Ewa Zybała nie wzięła udziału w głosowaniu. Wynagrodzenie w nowej kwocie zostało przyznane staroście od sierpnia br.

Mniej niż wójt Jeziorzan

Co ciekawe, wielu wójtów gmin z powiatu lubartowskiego ma większe wynagrodzenie od starosty. Na przykład Mariusz Grobel, wójt najmniejszej gminy w powiecie - Jeziorzany. On po podwyżce zarabia 16 877 zł brutto miesięcznie.

Radni też dostali podwyżki

W porządku obrad środowej sesji była też uchwała w sprawie ustalenia wysokości diet radnych Rady Powiatu Lubartowskiego. Projekt uchwały przewidywał podwyżki diet o kilkadziesiąt procent - wysokość podwyżki zależy od piastowanej funkcji w Radzie Powiatu. Tu zmian względem proponowanej uchwały nie było.

 

Ile wynosiły diety radnych przed podwyżkami? Przykładowo: przewodniczący Tomasz Marzęda w 2020 roku zarobił za pełnienie funkcji 24 tys. zł (wynagrodzenie w skali roku). "Szeregowy" radny mógł liczyć na wpływy rzędu 12-13 tys. zł rocznie.

WIĘCEJ W NAJBLIŻSZYM WYDANIU GAZETY WSPÓLNOTA LUBARTOWSKA (4 STYCZNIA) DOSTĘPNEJ W PUNKTACH SPRZEDAŻY ORAZ NA E-PRASA.PL

Artykuł pochodzi z portalu lubartow.24wspolnota.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy