Reklama

Reklama

Tysiące papierosów w pociągach towarowych

Opublikowano: 9 marca 2021 09:29
Autor: (McM)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Nie powiodły się próby przemytu papierosów ukrytych w pociągach towarowych wjeżdżających do Polski. Na granicy z Białorusią w Terespolu nielegalny towar został zatrzymany przez funkcjonariuszy lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie.

Reklama

 

Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Terespolu wraz z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Terespola prowadzą wspólne kontrole mające na celu przeciwdziałanie przemytowi do Polski wyrobów akcyzowych. W ostatnich dniach funkcjonariusze udaremnili kilka dużych prób przemytu papierosów, które ukryte były w pociągach towarowych - w legalnie wwożonych do Polski ładunkach.  W trzech przypadkach towarem „przykrywkowym” dla przemytu była drewniana zrębka. W ostatnich miesiącach to właśnie w zrębce funkcjonariusze z przejścia kolejowego w Terespolu najczęściej znajdują nielegalne papierosy.  W kolejnym pociągu papierosy ukryte były w ładunku betonowych bloczków i wyrobów z cementu. Jeszcze inny skład towarowy załadowany był legalnie wwożoną do Polski płytą pilśniową, pomiędzy którą funkcjonariusze KAS i SG znaleźli aż 12,4 tys. paczek papierosów.  Łącznie, w wyniku pięciu przeprowadzonych kontroli, funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej z Terespola zajęli blisko 29,4 tys. paczek papierosów o wartości rynkowej 440 tys. złotych.  Przemyt hurtowych ilości papierosów udaremnili też funkcjonariusze celno-skarbowi z Oddziału Celnego w Małaszewiczach i komórki realizacji Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej. Papierosy ukryte były w jednym z wagonów składu towarowego wjeżdżającego z Białorusi do Polski. Spod kilku ton drewnianej zrębkifunkcjonariusze wydobyli w sumie 4495 paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 66 tys. złotych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.