Reklama

Reklama

Trwa budowa akademika PSW. Wmurowano kapsułę czasu (ZDJĘCIA)

Opublikowano: 17 maja 2021 14:01
Autor: (McM)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Dobiega końca budowa nowego akademika Państwowej Szkoły Wyższej w Białej Podlaskiej. Podczas specjalnej uroczystości wmurowano "Kapsułę Czasu"

Reklama

 

Akademik to obiekt wkomponowujący się i uzupełniający dotychczasową infrastrukturę uczelni. Powstaną sale dydaktyczne na potrzeby Wydziału Nauk o Zdrowiu zlokalizowane na parterze, wyposażone  w nowoczesną aparaturę.  Pomieszczenia na czterech kondygnacjach nad parterem zostaną przeznaczone na część mieszkalną umożliwiając pobyt ok. 100 studentom w pokojach jedno, dwu i trzyosobowych w standardzie pokoju hotelowego trzygwiazdkowego. Budynek zostanie wyposażony w infrastrukturę umożliwiającą minimalne zaangażowanie osobowe przy jego obsłudze oraz rozwiązania proekologiczne i jednocześnie minimalizujące koszty utrzymania m.in. instalację fotowoltaiczną, pompy ciepła. Ostatecznym efektem będzie podpiwniczony, pięciokondygnacyjny obiekt.

Firma BUDOMEX Sp. z o.o. zobowiązała się do przygotowania dokumentacji projektowej, wykonania robót budowalnych i instalacyjnych, uzyskania pozwolenia na budowę oraz późniejszego pozwolenia na użytkowanie obiektu. Wszystkie prace projektowe, budowalne zostaną wykonane w terminie do 31 sierpnia 2021 r..

 -Budynek wkomponowuje się w całość infrastruktury Uczelni i stanowi jednocześnie uzupełnienie i kontynuację rozwoju nowoczesnej bazy materialnej Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej oraz wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, pracowników naukowych i dydaktycznych zapewniając odpowiedni standard do zdobywania wiedzy - mówi Jowita Grochowiec, rzecznik prasowy Państwowej Szkoły Wyższej

 WIĘCEJ INFORMACJI Z MIASTA ZNAJDZIESZ TUTAJ

Obiekt zlokalizowany jest przy istniejącym budynku głównym uczelni przy ul. Sidorskiej 95/97  w Białej Podlaskiej. Szacowany koszt całości inwestycji oscyluje w okolicy 19 mln zł z czego 10,5 mln zł  to kwota dofinansowania z Ministerstwa Edukacji i Nauki.  Na placu budowy zakończono prace stanu surowego. Aktualnie trwają prace elewacyjne, instalacyjne oraz wewnętrzne prace wykończeniowe.

W uroczystości wmurowania Kapsuły Czasu wzięli udział : Dyrektor Departamentu Programów Naukowych i Inwestycji, MEiN Wojciech Kondrat,  Sekretarz Stanu Ministerstwa Finansów – dr hab. Sebastian Skuza, prof. UW,  Senator RP - Grzegorz Bierecki,  Poseł na Sejm Dariusz Stefaniuk oraz prezesi firmy Budomes - Eugeniusz Izdebski oraz Paweł Izdebski oraz przedstawiciele władz uczelni.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.