Reklama

Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 16.11

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Straż Graniczna

Sytuacja na granicy z Białorusią [RAPORT, najnowsze wiadomości] 16.11 - Zdjęcie główne

foto Straż Graniczna

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Na polsko-białoruskiej granicy koczują imigranci m.in. z Afganistanu, Syrii i Iraku, którzy próbują nielegalnie przekroczyć granicę. Na bieżąco monitorujemy sytuację związaną z kryzysem migracyjnym na wschodniej granicy Polski. Sprawdź, co nowego!

Reklama

17:43 Sytuacja opanowana

- Podsumowując poniżej dzisiejszy, trudny dzień informujemy, że na chwilę obecną sytuacja na granicy jest opanowana i nie odnotowujemy poważniejszych incydentów - poinformowała policja na Twitterze. - Zapewniamy, że żaden agresywny tłum nie przekroczy nielegalnie granicy.

16:19 Siedmiu rannych policjantów

Policja poinformowała o liczbie rannych funkcjonariuszy.

- 7 policjantów rannych podczas ataków w dniu dzisiejszym. To m. in. policjant uderzony kamieniem w głowę i przewieziony do szpitala; policjantka z urazem głowy przewieziona do szpitala oraz 5 policjantów z obrażeniami rąk i nóg. Obrażenia powstaly po rzucanych w nas przedmiotach - czytamy na Twitterze policji.

15:15 Szef MSZ Rosji o kryzysie

Do sytuacji na granicy odniósł się szef  MSZ Rosji.

- Zachowanie strony polskiej jest absolutnie nie do zaakceptowania. Myślę,  że gaz łzawiący, armatki wodne, strzelanie nad głowami imigrantów w  stronę Białorusi - to wszystko odzwierciedla próbę ukrycia swoich działań - stwierdził Siergiej  Ławrow, którego zdaniem Polska narusza "wszelkie normy międzynarodowego prawa humanitarnego".

13:32 Ranny żołnierz

- Jeden z żołnierzy został uderzony kamieniem w twarz podczas dzisiejszego ataku migrantów. Została mu udzielona pomoc medyczna. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformowało MON na Twitterze.

13:23 Poszkodowana funkcjonariuszka

- Funkcjonariuszka Straży Granicznej z Placówki z Kuźnicy została poszkodowana podczas dzisiejszego ataku cudzoziemców na polską granicę. Jeden z kamieni ją uderzył, funkcjonariuszka została przewieziona na SOR, będzie jej udzielona pomoc medyczna - przekazała Straż Graniczna.

12:29 Straż Graniczna o atakach

- Widzimy, że ci ludzie rzucają przedmiotami, być może są to granaty hukowe. Prawdopodobnie dostali je od służb białoruskich. Na szczęście nie dolatują na naszą stronę - mówi ppor. Anna Michalska, rzecznik Straży Granicznej.

12:24 Atak pod kontrolą funkcjonariuszy

- Dzisiejszy atak przebiega pod ścisłą kontrolą funkcjonariuszy białoruskich służb - poinformowało MON na Twitterze.

11:55 Ranny policjant

- Niestety - w wyniku ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską jeden z policjantów został dość poważnie ranny, aktualnie udzielana jest mu pomoc, karetka pogotowia przewozi Policjanta do szpitala, prawdopodobnie doszło do pęknięcia kości czaszki po uderzeniu przedmiotem - informuje policja na Twitterze.

11:35 Migranci atakują żołnierzy

Migranci zaatakowali naszych żołnierzy i funkcjonariuszy kamieniami oraz próbują zniszczyć ogrodzenie i dostać się na teren Polski. Nasze służby użyły gazu łzawiącego żeby stłumić agresję migrantów - poinformowało polskie Ministerstwo Obrony Narodowej.

 

 

9:48 Skrócona kolejka ciężarówek

Zmniejszyła sie kolejka ciężarówek oczekujących do przejścia granicznego w Kukurykach. Obecnie sięga do miejscowości Zalesie. Czas oczekiwania - 9 godzin.

 

8:50 Migranci przedostali się przez granicę

Radio Białystok podaje, że dwie liczne grupy migrantów przedostały się na terytorium Polski z Białorusi. W okolicach Krynek i Białowieży co najmniej kilkudziesięcioosobowe grupy cudzoziemców sforsowały ogrodzenia.

 

8:48 Nowe nagranie i krzyki żołnierzy

Niezależny białoruski dziennikarz Tadeusz Giczan opublikował w nocy nagranie z granicy polsko-białoruskiej


 - Białoruscy żołnierze pchają migrantów na płot, ktoś używa gazu. Polscy i białoruscy żołnierze krzyczą na siebie. Mnóstwo krzyku - pisał w poniedziałek wieczorem na Twitterze.


 

---

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy