Reklama

Powiat bialski : W powiatowej bitwie wygrywały tartuny

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Panie z KGW gotowały, a panie z jury jadły i oceniały

Powiat bialski : W powiatowej bitwie wygrywały tartuny - Zdjęcie główne

foto Panie z KGW gotowały, a panie z jury jadły i oceniały

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Aż 26 kół KGW z powiatu bialskiego zaprezentowało swoje umiejętności w przygotowywaniu regionalnych potraw w "Bitwie Regionów", czyli kulinarnym konkursie dla kół gospodyń wiejskich w Janowie Podlaskim.

Reklama

Zasiadająca w komisji konkursowej obok lokalnych ekspertów kulinarnych, przedstawicieli Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz pracowników Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Justyna Klebaniuk, główna specjalistka KRUS, poinformowała nas, że jury miało trudne zadanie.

 
- Dania przyrządzone przez panie z kół gospodyń wiejskich wyglądały pięknie i smakowały wybornie - podkreśliła.
Wyjaśniła, iż zwycięskie koła uzyskały nagrody pieniężne w postaci czeków ufundowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

1000 zł za zajęcie I miejsca otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich "Dworzanki" z Piszczaca Kolonii za potrawę tartun dworski.

800 zł za zajęcie II miejsca odebrało KGW "Grabanowskie Pokolenie na Obcasach" z Grabanowa za zawijaniec ziemniaczany.

500 zł za zajęcie III miejsca zaś uzyskało KGW w Dąbrowicy Dużej za tartuny dąbrowickie z fasolą.

Dodatkowo laureaci konkursu dostali nagrody ufundowane przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Wyróżnienia otrzymały: KGW w Wiechowiczach za zaguby, KGW w Choroszczynce za kapłuna oraz KGW w Rossoszu za marynowane udka z gęsi z jabłkami i porem.     "Bitwa Regionów" towarzyszyła Narodowemu Pokazowi Koni Arabskich Czystej Krwi.

Organizatorami wydarzenia byli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, KOWR przy wsparciu Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz KRUS.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy