Reklama

Powiat bialski: W mieście węgiel szybciej niż w gminie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: stopka Ministerstwo Aktywów Państwowych

Powiat bialski:  W mieście węgiel szybciej niż w gminie - Zdjęcie główne

foto stopka Ministerstwo Aktywów Państwowych

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Wreszcie 1 grudnia do Terespola trafił od dawna oczekiwany węgiel w ramach dystrybucji prowadzonej przez samorządy. W piątek ruszyła sprzedaż w firmie Andropol przy ul. Kodeńskiej.

Reklama

Burmistrz Jacek Danieluk poinformował nas, że w czwartek i piątek dostarczono w sumie 1100 ton węgla. Sprzedaż rozpoczęła się 2 grudnia. Węgiel frakcji orzech jest w firmie Andropol przy ul. Kodeńskiej 8 sprzedawany luzem w cenie 1890 zł za tonę, natomiast workowany i na paletach groszek oferowany jest po 1950 zł/t. w Chotyłowie w firmie Stal – Max Piotrowski Andrzej. Co ważne dla terespolan, transport ze składu pod dom jest wliczony w cenę węgla.

- Pierwsi klienci zostali obsłużeni zgodnie z kolejką zgłoszeń i z fakturą jako dowodem wpłaty pieniędzy. Ustaliliśmy, że około 10 osób niezamożnych nie posiadało wcale zapasu opału i im, poza kolejką, dowieziono po pół tony, aby mogły ogrzać się podczas grudniowych chłodów – mówi burmistrz. Informuje, że w sumie około 500 gospodarstw wyraziło chęć nabycia węgla.

Jacek Danieluk dodaje, że dowieziony do Terespola węgiel pochodzi z importu i posiada odpowiedni certyfikat. Do piątkowego popołudnia nikt nie zgłaszał zastrzeżeń co do jego jakości.

W gminie węgiel pewnie przed gwiazdką

W piątek wójt terespolskiej gminy Krzysztof Iwaniuk poinformował na stronie internetowej Urzędu Gminy, że podpisał umowę dotyczącą sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych. Zaznaczył, iż w gminie węgiel frakcji groszek/orzech będzie sprzedawany luzem w cenie 1800 zł za tonę.

Do ceny nie będzie wliczony transport. Istnieje możliwość transportu węgla z siedziby spółki pod adres mieszkańca, po indywidualnym uzgodnieniu warunków dostawy z miejscową spółką EKO-BUG.
W pierwszej kolejności rozpoczniemy składanie zamówień na dostawę węgla dla mieszkańców, którzy złożyli wnioski na zakup węgla po preferencyjnych cenach w GOPS Terespol w ilościach określonych we wniosku i dokonają wpłaty w terminie do 7 grudnia. Kolejne zamówienia będą sukcesywnie składane w miarę dokonywania wpłat przez osoby uprawnione – zapowiedział wójt.
Urząd Gminy informuje, że o terminie odbioru węgla, mieszkańcy będą poinformowani telefonicznie wg kolejności złożonych wniosków oraz wniesionych wpłat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy