Reklama

Powiat bialski: Terespol rozstrzyga przetargi z Polskiego Ładu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat bialski:  Terespol rozstrzyga przetargi z Polskiego Ładu - Zdjęcie główne

Obok Prochowni powstanie budynek informacji turystycznej. Na innym placu zbudowane będą hale targowiskowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Otrzymanych prawie 11 mln zł w ramach II edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych - Polski Ład już trafia w mieście na pierwsze inwestycje

Reklama

Murowany budynek wraz z m.in. instalacją odnawialnych źródeł energii (paneli fotowoltaicznych) i placami zabaw ma zostać wykonany w ciągu 31 miesięcy, czyli do połowy 2025 r. Obok żłobka będzie też przedszkole dla dzieci trzy- i czteroletnich.

Pięciu oferentów z Białej Podlaskiej rywalizowało o wykonanie tej infrastruktury edukacyjnej z przeznaczeniem na przedszkole i żłobek. Najtańszą ofertę za 5,78 mln zł zaproponowała firma Tres-Bud Usługi Ogólnobudowlane Mateusz Treska. Najdrożej za usługę chciała inna bialska firma - 6,38 mln zł. Urząd Miasta ujawnił, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania 5,8 mln zł. Do soboty jednak nie dokonano ostatecznego wyboru najkorzystniejszej oferty.

Drugie postępowanie też nie doczekało się do weekendu rozstrzygnięcia. Dotyczy ono rewitalizacji obszaru przy zabytkowej Prochowni w Terespolu. Kiedy w miniony wtorek otwarto oferty, okazało się, że najmniej za budowę życzy sobie bialskie konsorcjum z liderem PNB Budownictwo – 3,89 mln zł. Najdroższa z czterech oferta, też z Białej Podlaskiej, opiewała na 5,82 mln zł. Miasto ogłosiło, że zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia 3,75 mln zł.

Urzędnicy kilka dni weryfikowali te oferty.

Jacek Danieluk, terespolski burmistrz, powiedział nam, że w ramach rewitalizacji obszaru przy zabytkowej Prochowni zostaną przebudowane i zmodernizowane dwa place, gdzie obecnie znajduje się targowisko przy ul. Granicznej.

- Powstanie hala do sprzedaży targowiskowej oraz budynek informacji turystycznej z toaletami. Na skwerze zasadzimy dużo zieleni oraz oświetlimy ten teren. Będzie tam dostępne 24 godziny na dobę miejsce do odpoczynku – zapowiada burmistrz. Dodaje, że inwestycja ma być oddana do użytku w 2024 r.

W ramach Polskiego Ładu w Terespolu ma być również zbudowana ścieżka pieszo-rowerowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 698, wzdłuż ul. Kodeńskiej, na odcinku od ul. Wojska Polskiego do drogi krajowej nr 2 (wartość dofinansowania wynosi ponad 2,4 mln zł).

- Już mamy ocenę projektu, gotowa jest dokumentacja i prawdopodobnie w obecnym tygodniu ogłosimy termin składania ofert – zapowiada burmistrz.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy