Reklama

Powiat bialski: Remiza w Łomazach spełnieniem marzeń strażaków

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powiat bialski: Remiza w Łomazach spełnieniem marzeń strażaków - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany i przebudowany budynek Ochotniczej Straży Pożarnej w Łomazach. - Każda nowa inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców jest pewnego rodzaju dumą - mówi prezes łomaskiej OSP

Reklama

Budynek OSP powstał w 1978 r. w czynie społecznym wybudowany przez miejscowych strażaków oraz mieszkańców gminy Łomazy. Po 44 latach został przebudowany i wyremontowany. Powstały m.in. nowe sanitariaty, sala, a całość ocieplono. W budynku znajduje się również winda dla osób z niepełnosprawnością. Inwestycja kosztowała ok. 1,5 mln zł, a dofinansowanie pochodziło z rządowego programu Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Nie tylko strażacy
 
Remiza jest najczęściej użytkowanym obiektem w gminie. Tutaj siedzibę ma OSP w Łomazach, ale również odbywały się próby orkiestry dętej.  Na swoją działalność znalazło tutaj swoje miejsce łomaskie stowarzyszenie rozwoju.
 
- W tym miejscu również są zebrania wiejskie. W końcu będą mogli mieć swoje zajęcia członkowie klubu seniora. Przez ostatnie lata z powodu barier architektonicznym oraz braku miejsca, spotkania odbywały się w innych miejscach w gminie - mówi Jerzy Czyżewski, wójt gminy Łomazy.
 
 
Wybitna jednostka
 
OSP w Łomazach jest jedną z najlepiej wyposażonych jednostek.
 
- Jako jedyna znajduje się w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym. W ostatnich pięciu latach jednostka została wyposażona w dwa nowe samochody - średni i lekki. Do pełni szczęścia strażaków, należałoby w przyszłości wymienić wóz ciężki. Będziemy się starali pozyskać dofinansowanie na wymianę takiego samochodu - dodaje wójt.
 
Usprawnione działania
 
Strażacy otrzymali również nowe bramy garażowe o napędzie elektrycznym.
 
- To usprawniło nasze działania, otwieramy bramę zdalnie. Strażak nie musi wychodzić i otwierać i zamykać bramy. Zamontowany został też wyciąg spalin. Jest więcej miejsca na sprzęt, który jest rzadziej używany - mówi Grzegorz Tereszczuk, prezes OSP w Łomazach.
 
Dodaje, że każda nowa inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców jest pewnego rodzaju dumą.
 
- Tutaj dobrze się pracuje, strażacy mogą skorzystać np. z prysznica, żeby nie wnosić szkodliwych substancji do swoich domów - mówi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy