Reklama

Reklama

Powiat bialski : Hodowcy krów mlecznych odjechali nowymi samochodami. Nasi z gminy Drelów wśród zwycięzców

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: spomlek

Powiat bialski : Hodowcy krów mlecznych odjechali nowymi samochodami. Nasi z gminy Drelów wśród zwycięzców - Zdjęcie główne

Gospodarstwo Renaty i Mirosława Kocko, nagrodę odebrał syn Eryk | foto spomlek

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Lata pracy, miesiące przygotowań i długie minuty wyczekiwania na werdykt – Gala Gospodarstwo Roku Spółdzielczej Mleczarni Spomlek była podsumowaniem pracy hodowców bydła mlecznego. Trzy gospodarstwa w trzech kategoriach otrzymały nagrody główne – samochody osobowe Kia Stonic w barwach marki serów Serenada.

Reklama

Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli Rady Nadzorczej i Zarządu Spomleku odwiedziła w czerwcu 16 gospodarstw, które w ciągu roku trwania konkursu zdobyły największą liczbę punktów. Komisja oceniła wizualną stronę gospodarstw. Suma punktów z poszczególnych etapów konkursu pozwoliła wybrać zwycięzców oraz przyznać miejsca na podium.
 -  Do ścisłego finału przechodzą najlepsi z najlepszych hodowców, którzy przez wiele lat pracują na rzecz rozwoju swoich gospodarstw. Nie osiągnie się sukcesu starając się tylko przez rok trwania konkursu. Jakość surowca, wysoki poziom parametrów, udział w konkursach czy wystawach oraz wizualna strona całego gospodarstwa to składowe, które wymagają ogromu pracy, zaangażowania przez lata – mówi Agnieszka Kamela, Wiceprezes Zarządu.
 
 
Tegoroczni zwycięzcy konkursu Gospodarstwo Roku otrzymali samochody osobowe Kia Stonic w barwach marki serów Serenada
 
ZWYCIĘZCY KONKURSU
 
Elżbieta i Jacek Miodowscy z miejscowości Trzebień (woj. kujawsko-pomorskie) – kategoria Gospodarstwo małe
 
Bożena i Michał Gajzler z miejscowości Jesionna (woj. łódzkie) – kategoria Gospodarstwo średnie
 
Renata i Mirosław Kocko z miejscowości Worsy (woj. lubelskie, powiat bialski, gmina Drelów) – kategoria Gospodarstwo duże
 
To nie miejsca, budowle i krowy doceniamy od 11 lat. Gospodarstwa to ludzie, ich pasja i miłość do roli. To jest budujące i zasługuje na uznanie. Podsumowanie pracy naszych dostawców mleka ważne jest z dwóch powodów. W tej codziennej monotonii pracy, czasem niepowodzeń, zmęczenia daje im motywację do działania i rozwoju. Dla Spółdzielni zaś, ten rozwój i ta motywacja wpływa na jakość surowca, tym samym jakość naszych produktów. Jesteśmy dumni, że mamy takich hodowców i możemy nagradzać ich starania – mówi Edward Bajko, Prezes Spomleku.
 
Tegoroczna Gala Gospodarstwa Roku odbyła się 29 czerwca w Pałacu i Folwarku w Łochowie. Magia i iluzja w wykonaniu Marcina Muszyńskiego, wielokrotnie nagradzanego iluzjonisty, była wstępem do uroczystego odczytania wyników konkursu i wręczenia nagród. Obok 16 finalistów, Spomlek nagrodził dostawców mleka w czterech kategoriach: najwyższy poziom kazeiny w mleku, najwyższa jakość surowca, dynamika i produkcja mleka w 2021 roku.
Motywem przewodnim tegorocznej gali był jubileusz 20-lecia produkcji pierwszej partii sera Bursztyn. Z tej okazji prezes Edward Bajko otrzymał bursztynową statuetkę jako obietnicę kontynuowania dzieła rozpoczętego 20 lat temu. Na ręce Przewodniczącego Rady Nadzorczej Marka Kalinowskiego dla wszystkich dostawców mleka, została przekazana kryształowa kanka w podziękowaniu za wysoką jakość surowca, która jest najważniejsza przy produkcji serów długodojrzewających Skarby Serowara: Bursztyna, Rubina i Szafira. Goście otrzymali 20 miesięczny ser Bursztyn. Część oficjalną gali zakończyło podsumowanie akcji charytatywnej dotyczącej „Serenadowych kącików zabaw”. Wskazano, że kącik dla dzieci powstanie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu. W maju rozpoczął się kolejny XII etap konkursu Gospodarstwo Roku. Już za rok poznamy jego finalistów.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy