Reklama

Odwoływanie dyrektora bialskiego szpitala. Radni zagłosują 28. grudnia

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Odwoływanie dyrektora bialskiego szpitala. Radni zagłosują 28. grudnia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Do bialskiej Rady Miasta wpłynęło pismo od Marszałka Województwa Lubelskiego o wyrażenie zgody na odwołanie radnego Adama Chodzińskiego ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Prawdopodobnie projekt uchwały w tej sprawie znajdzie się w porządku obrad bialskiego samorządu po świętach

Reklama

  Wicemarszałek Michał Mulawa z upoważnienia Marszałka Województwa Lubelskiego skierował  wystąpienie do przewodniczącego Rady Miasta w Białej Podlaskiej wnosząc, aby sprawa znalazła się w porządku obrad najbliższej sesji. Pismo z Lublina dotarło na Podlasie 2. grudnia, a już dawno był ustalony porządek na sesję 7. grudnia.    
     

-Przyczyną przedmiotowego wniosku o odwołanie Pana Adama Chodzińskiego ze stanowiska Dyrektora jest utrata zaufania Zarządu Województwa Lubelskiego do pana Adama Chodzińskiego spowodowana znacznym pogorszeniem sytuacji finansowej Szpitala – brzmiał argument wicemarszałka uzasadniający wniosek.
   

Bialscy radni dowiedzieli się, że w III kwartale strata szpitala wyniosła – 10 mln zł, zaś  kredyty i pożyczki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego sięgają ok. 34,9 mln zł.

-Wszyscy nasi radni znają to pismo. Przygotowanie projektu uchwały wymaga czasu. Prawdopodobnie będzie on rozpatrywany na sesji 28. grudnia – powiedział nam Bogusław Broniewicz, przewodniczący Rady Miasta. 

Poprosiliśmy dyr. Adama Chodzińskiego o stanowisko w tej sprawie.

-Dowiedziałem się o przygotowywanym zwolnieniu  dopiero, gdy nam radnym przekazano z biura przewodniczącego rady kopię pisma z Urzędu Marszałkowskiego. Nie wiedziałem nic o tym jako dyrektor. Nie chcę komentować tego pisma. Absorbuje mnie praca w szpitalu. Najważniejsze dla mnie jest dobro pacjentów i szpitala. Liczę na to, że zgodnie z literą prawa będę pracować do końca kadencji – powiedział nam dyrektor szpitala

 

Co ciekawe, w październiku Zarząd Województwa Lubelskiego ujawnił, że zadłużenie marszałkowskich szpitali wyniosło 1, 138 miliarda zł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy