Reklama

Największa dotacja w dziejach powiatu bialskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Największa dotacja w dziejach powiatu bialskiego - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Do powiatu bialskiego trafiła zapowiedź dotacji rządowej na prawie 98 mln zł. To pieniądze na budowę drogi łączącej E-30 z Portem Małaszewicze.

Reklama

Janusz Skólimowski, wicestarosta bialski, przewodniczący klubu PiS w Radzie Powiatu Bialskiego nie ukrywał satysfakcji. W piątek odebrał promesę na 97,8 mln zł.

- To dobry dzień dla powiatu bialskiego! Otrzymane pieniądze przeznaczone na rozwój stref przemysłowych z pewnością pomogą przyciągnąć nowe inwestycje w regionie, rozwinąć eksport i stworzyć nowe miejsca pracy.

Wniosek o dotację powiat złożył we współpracy z gminami Terespol i Zalesie.

Całość inwestycji będzie kosztować ok. 99 mln zł. Powstanie droga wraz z infrastrukturą łącząca Punkt Kontroli Fitosanitarnej w Kobylanach z E-30. Będzie obsługiwać  głównie tiry jadące do portu w Małaszewiczach, gdzie znajduje się wiele terminali przeładunkowych. Obecnie w tym porcie przeładowywanych jest 15 składów dziennie, a planuje się w przyszłości aż 55. Coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszy się małaszewicki Wolny Obszar Celny.

Także poseł Dariusz Stefaniuk (PiS) nie omieszkał wyrazić radości z tej dotacji oraz przypomnieć o swoim udziale w staraniach o wsparcie dla tej inwestycji.

- W gronie dofinansowanych przedsięwzięć znalazła się m.in. budowa i rozbudowa drogi łączącej trasę E-30 z portem Małaszewicze i linią kolejową E-20. Kwota wnioskowanych środków na ten cel to blisko 100 mln zł. Zabiegaliśmy od dawna wraz z senatorem Grzegorzem Biereckim o te fundusze. To strategiczna inwestycja dla całej Polski – napisał na swoim facebookowym profilu poseł.

Również Krzysztof Iwaniuk, terespolski wójt i zarazem przewodniczący zarządu Związku Gmin Wiejskich, wielokrotnie podkreślał, że starał się o wspomnianą inwestycję. 

 

 

 

Janusz Skólimowski, wicestarosta bialski

Liczymy na to, że kiedy wreszcie po wojnie ożywi się Jedwabny Szlak i powstanie Port Logistyczny w Małaszewiczach (choć UE odmówiła finansowania), Małaszewicze będą mieć przeogromny potencjał. Warto było zabiegać o tę drogę, która będzie wykonana w odpowiedniej jakości na potrzeby tirów oraz innych zestawów samochodowych o podwyższonej nośności. Kiedy 4-krotnie zwiększy się przepustowość portu przeładunkowego, podobnie wzrośnie liczba zatrudnionych. Nasz Zespół Szkół w Małaszewiczach przygotowuje już kadry. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rządowej decyzji. To ogromna dotacja, największa w historii powiatu bialskiego. Promesa zobowiązuje nas do wykonania projektu użytkowego w ciągu 9 miesięcy oraz zakończenie inwestycji do połowy 2025 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy