Reklama

"Willa plus": Lubelskie organizacje dofinansowane przez MEiN. W tym pieniądze dla jednej z powiatu bialskiego [LISTA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Screen - Google Maps

"Willa plus": Lubelskie organizacje dofinansowane przez MEiN. W tym pieniądze dla jednej z powiatu bialskiego [LISTA] - Zdjęcie główne

Ministerstwo Edukacji i Nauki przy al. Szucha w Warszawie | foto Screen - Google Maps

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Ministerstwo Edukacji i Nauki dofinansowuje organizacje w ramach jednego z konkursów, w związku z którym pojawiły się wątpliwości a sam konkurs nazywany jest "willa plus". Na liście dofinansowanych są też organizacje z Lubelskiego, w tym fundacja, która wydała specjalne oświadczenie.

Reklama

"Willa plus"

W ubiegłym tygodniu portal tvn24.pl poinformował, że część pieniędzy z konkursu „Rozwój potencjału infrastrukturalnego podmiotów wspierających system oświaty i wychowania” miała trafić do podmiotów bliskich ideologicznie rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Dzięki temu konkursowi można było dostać środki np. na zakup nieruchomości oraz przebudowę, budowę danych obiektów, a także kupno wyposażenia. Jak informował tvn24.pl 5 mln zł miała trafić na zakup willi na Mokotowie w Warszawie.

Pieniądze miała otrzymać fundacja Polska Wielki Projekt, gdzie w radzie są politycy PiS w tym np. wicepremier Piotr Gliński. W efekcie, w internecie program zaczął być nazywany "willa plus".

Fundacja z Lubelskiego wydała oświadczenie

Na liście organizacji, które mają dostać dofinansowanie w ramach tego konkursu są też organizacje z województwa lubelskiego. Jedną z dofinansowanych organizacji jest Fundacja pod Damaszkiem, która wydała oświadczenie w sprawie środków z konkursu.

- Lokal, jaki Fundacja nabywa z dotacji MEiN przeznaczony jest na cele wsparcia systemu edukacji w Polsce. Kreowanie w mediach wizerunku Fundacji jako „fanatyków” nie tyle zdumiewa czy bulwersuje, wszak przyzwyczaił nas już do takiego gwałtu na prawdzie poziom debaty społecznej w Polsce, ale stawia nas w konieczności zadania kilku kluczowych pytań autorom tej prowokacji medialnej. Po pierwsze, celem nabycia lokalu ma być stworzenie w nim centrum edukacyjno szkoleniowego o nazwie Akademia Prawdy, Dobra i Piękna. Lokal ów znajduje się w apartamentowcu, który owszem, sam deweloper określa jako luksusowy, tyle że Fundacja nigdy nie zamierzała ani nie zamierza kupować luksusowego apartamentu.  Nabywamy znajdujący się w tym budynku LOKAL UŻYTKOWY, który zgodnie z wymogami prawa możemy wykorzystać do celów opisanych we wniosku. Takich lokali poza nabywanym, spełniających opisywane wymagania w Lublinie zwyczajnie w tej chwili nie ma. Lokal po oddaniu do użytku składał się będzie z gabinetu do użytku psychologa i pedagoga, oraz sali do prowadzenia szkoleń, korepetycji i warsztatów ze skromnym zapleczem sanitarnym. Posłuży do stworzenia w tym miejscu centrum korepetycji - czytamy fragment oświadczenia.

Całość oświadczenia znajduje się na stronie internetowej fundacji.

Lista dofinansowanych z województwa lubelskiego

Lista dofinansowanych znajduje się na stronie internetowej MEiN. Publikował ją również m.in. Dziennik Wschodni.

1. Diakonia Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Lubelskiej - zakup wyposażenia - 400 tys. zł.

2. Fundacja Pod Damaszkiem  - zakup nieruchomości i wyposażenia - 1 mln zł

3. Nałęczowska Fundacja Muzyczna - zakup wyposażenia - 600 tys. zł

4. Ochotnicza Straż Pożarna w Ostrowie Lubelskim - zakup wyposażenia - 750 tys. zł

5. Polski Związek Łowiecki w Zamościu - dostosowanie obiektu i zakup wyposażenia - 1 mln zł

6. Stowarzyszenie Aktywizacji Polesia Lubelskiego - dostosowanie obiektu i zakup wyposażenia - 500 tys. zł

7. Stowarzyszenie Anthill - zakup wyposażenia - 1,5 mln zł

8. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Lokalnego Mokrelipie - dostosowanie obiektu i wyposażenia - 710 tys. zł

9. Stowarzyszenie Ochotnicza Straż Pożarna Jakubowice Konińskie - zakup nieruchomości - 650 tys. zł

10. Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Piszczac - zakup wyposażenia - 50 tys. zł

11. Stowarzyszenie Pomocy Młodzieży i Dzieciom Autystycznym oraz Młodzieży i Dzieciom o Pokrewnych Zaburzeniach "Wspólny Świat"  - budowa obiektu - 340 tys. zł

12. Towarzystwo Gimnastyczne Sokół w Lublinie - dostosowanie obiektu i zakup wyposażenia - 500 tys. zł

13. Stowarzyszenie Zespół Dawnej Muzyki Polskiej "Musica Antiqua", Poniatowa - dostosowanie obiektu i zakup wyposażenia - 218 tys. zł 

14. Koło Gospodyń Wiejskich w Kowali Pierwszej - dostosowanie obiektu i zakup wyposażenia - 124 tys. zł

Artykuł pochodzi z portalu lublin24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy