reklama
reklama

Kryształowa cegła dla Bialskiej Onkologii

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Kryształowa cegła dla Bialskiej Onkologii - Zdjęcie główne

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskieBudynek Bialskiej Onkologii zwyciężył w konkursie "DOM 2020" na najlepszą inwestycję budowlaną po obu stronach wschodniej granicy w kategorii Obiekty Zdrowia.
reklama

Konkurs "O Kryształową Cegłę"  jest największym przeglądem dokonań architektonicznych, inżynierskich, konserwatorskich w Europie Wschodniej. Decyzja o budowie Bialskiej Onkologii zapadła, kiedy w szybkim tempie przybywało zdiagnozowanych chorych na nowotwory, a bialski szpital, wówczas kierowany przez dyrektora Dariusza Oleńskiego, nawiązał współpracę ze szpitalem św. Łukasza w Tokio. Wówczas zaplanowano, aby na 500 mkw. powstało pięć gabinetów gastroskopii i kolonoskopii, które zostaną utworzone na wzór japońskich pracowni w szpitalu św. Łukasza. Placówka zaczęła funkcjonować od 1 marca br. Koszt budowy Bialskiej Onkologii to 63 mln zł. Większość funduszy to wkład własny szpitala.

Więcej informacji z Białej Podlaskiej znajdziesz TUTAJ.

reklama

Perełka architektoniczna

 Budynek, jest zlokalizowany przy ul. Jana II Kazimierza przy kompleksie zabudowań Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Powstały: Oddział Onkologii Klinicznej (54 łóżka), Oddział Hematologii (25 łóżek z izolatkami i niezbędnym obszarem diagnostycznym) oraz Oddział Chemioterapii (20 stanowisk z niezbędnym obszarem diagnostycznym).

Poza tym powstała pracownia leków cytostatycznych, pracowania Endoskopowa (posiadająca 5 gabinetów), poradnia Onkologiczna, poradnia Hematologiczna oraz poradnia leczenia bólu i inne poradnie związane z leczeniem chorób nowotworowych.

 - Budynek zaprojektowano jako wolnostojący, trzykondygnacyjny w części nadziemnej, podpiwniczony z usytuowaną ponad dachem zamkniętą przed wpływem czynników atmosferycznych wentylatornią, w konstrukcji mieszanej: szkieletowej i murowanej, z projektowanymi żelbetowymi słupami i trzpieniami w ścianach oraz stropami z prefabrykowanych płyt kanałowych uzupełnianych na fragmentach stropami żelbetowymi - opisuje Magdalena Us, rzecznik prasowy bialskiego szpitala.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama