Reklama

Reklama

Czy wojsko wesprze budowę wiaduktu i obwodnicy?

Opublikowano: pt, 23 lip 2021 08:24
Autor:

Czy wojsko wesprze budowę wiaduktu i obwodnicy? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Poseł Dariusz Stefaniuk uzyskał od ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka zapewnienie, że MON przeznaczy pieniądze na część obwodnicy wschodniej Białej Podlaskiej.

Reklama

Bialski parlamentarzysta napisał, że w rozmowach z nim minister Błaszczak potwierdził, iż będą pieniądze na pierwszą część bialskiej obwodnicy wschodniej od lotniska oraz wiadukt nad torami do al. Solidarności. Te dotacje trafią z puli Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg przeznaczonej na potrzeby MON.

Budowa w przyszłym roku?
 
– Docelowo cała inwestycja będzie jedną z najpilniejszych w naszym mieście i regionie, nie tylko skomunikuje jednostkę wojskową z resztą kraju, ale również wyprowadzi ruch samochodów ciężarowych na obrzeża miasta – zaznaczył Dariusz Stefaniuk. Niedawne przejazdy ciężkich kolumn wojskowych przez podlaskie miasta wywołały u części mieszkańców obawy o stan jezdni.

WIĘCEJ Z BIAŁEJ PODLASKIEJ PRZECZYTASZ TUTAJ

– Zadanie z Białej Podlaskiej musi trafić do programu. Myślę, że stanie się to jesienią, a budowa mogłaby ruszyć już w przyszłym roku. Oczywiście tu wiele zależy od determinacji i zaangażowania miasta. Bo jak będzie tak, jak ze stadionem czy ul. Warszawską, to się nie doczekamy – ocenił poseł Dariusz Stefaniuk.

Zapytaliśmy rzecznika MON, czy w resorcie przygotowywane jest finansowanie części obwodnicy wschodniej Białej Podlaskiej od lotniska oraz wiaduktu nad torami do al. Solidarności.

– Resort obrony narodowej na bieżąco analizuje potrzeby i możliwości poprawy skomunikowania kompleksu wojskowego. Rozpatrywane są zarówno warianty wykorzystujące istniejącą infrastrukturę drogową, jak również planowaną wschodnią obwodnicę Białej Podlaskiej – brzmiała "dyplomatyczna" odpowiedź Wydziału Prasowego Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej.

Ponadto autor z tegoż wydziału zaznaczył, że MON corocznie przekazuje na rzecz Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg wpłatę w wysokości 500 mln zł.

– Środki te są przeznaczane na finansowanie inwestycji na drogach wojewódzkich, powiatowych i gminnych o znaczeniu obronnym. Finansowanie otrzymują inwestycje ujęte w wykazach zadań obronnych rekomendowanych do sfinansowania ze środków RFRD (dokument niejawny), które są corocznie zatwierdzane przez Prezesa Rady Ministrów – brzmiało wyjaśnienie.

Na razie flaga biało-czerwona

Zapytany ponownie przez nas poseł Dariusz Stefaniuk nie musiał niczego utajniać.

– Zabiegam o te środki wraz z panem senatorem Biereckim. Rozmawiałem osobiście z ministrem Błaszczakiem i zgodził się ze mną, że ta droga to jedyna alternatywa i droga wyjazdu i wjazdu pojazdów wojskowych z jednostki. Głęboko wierzę, że jesienią formalnie te pieniądze będą zatwierdzone przez premiera Mateusza Morawieckiego – zaznaczył poseł.

Na razie minister przywiózł do Białej Podlaskiej flagę biało-czerwoną, którą przekazał dowódcy garnizonu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.