Reklama

Reklama

Covidowe skoki. Przybywa zgonów

Opublikowano: 12 kwietnia 2021 11:06
Autor: (Pim)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie W minionym tygodniu nastąpił duży wzrost liczby zakażeń koronawirusowych w pow. bialskim, poważnie zaś zmniejszyła się zaś w Białej Podlaskiej, choć w niektóre dni w tym mieście były rekordy wojewódzkie w przeliczeniu na liczbę mieszkańców . Niestety, w obu powiatach zmarło aż 11 osób wskutek powikłań covidowych.

Reklama

Po podsumowaniu przez nas danych o zakażeniach koronawirusem w raportach podawanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w sumie w ciągu tygodnia (od wtorku do poniedziałku) w pow. bialskim pojawiło się aż 279 nowych przypadków zakażenia koronawirusowego (w poprzednim tygodniu było 262). W ostatnich siedmiu dniach do poniedziałku zmarło tam 5 osób na Covid-19 i choroby współistniejące (w poprzednim tygodniu 3), w tym 2 na sam Covid-19. W Białej Podlaskiej od 6. do 12. kwietnia (włącznie) ogłoszono 162 nowe przypadki zakażeń koronawirusowych (w poprzednim tygodniu było aż 210), zaś zmarło 6 osób (w poprzednim tygodniu 2), w tym trzy na sam "czysty" Covid-19, czyli bez chorób współistniejących. Na kwarantannie w obu powiatach było wczoraj 1238 osób (przed tygodniem 1088). W sobotę Biała Podlaska miała największy w woj. lubelskim współczynnik zakażeń na 10 tys. mieszkańców. W kościele parafialnym w Piszczacu kolejny raz pojawił się covid-19. Sanepid prosił wiernych wiernych, aby obserwowali swój stan zdrowia, gdyż mogły mieć kontakt z osobą zakażoną koronawirusem. Po tygodniu ks. proboszcz staropolskim "Bóg zapłać" podziękował wszystkim tym, którzy modlili się o jego zdrowie, którzy interesowali się stanem jego zdrowia i pomogli poprzez dokonanie zakupów. Strażacy z jednostek ochrony przeciwpożarowej powiatu bialskiego dostarczyli na parafie do dekanatów powiatu bialskiego oraz miasta Biała Podlaska 175 tys. maseczek oraz 875 litrów płynu do dezynfekcji.

Magdalena Us, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej poinformowała nas, że wczoraj w covidowym obszarze szpitalnym hospitalizowano 138 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19.

- W obszarze jest 159 łóżek, w tym 12 łóżek respiratorowych. Jedenaście osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem – podkreśla rzecznik. Dodaje, że już Oddział Onkologii Klinicznej i Oddział Hematologii zostały przeniesione do budynku Bialskiej Onkologii.

Marek Zawada, dyrektor międzyrzeckiego szpitala, przekazał nam wiadomość, że w poniedziałek było zajętych 25 łóżek covidowych.

- Pozostały 3 wolne, w tym respiratorowe. Na oddziale obserwacyjnym 5 łóżek jest zajętych na 5 dostępnych- podkreślił dyrektor.

W bialskim szpitalu zrealizowano do wczoraj ok. 13,5 tys. dawek szczepionki, w tym 3174 jako druga dawka. W międzyrzeckiej lecznicy wykonano 3433 szczepień, w tym w okresie 1-10.04 – 577.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.