Reklama

Reklama

Covid szaleje w powiecie

Opublikowano: 2 marca 2021 09:42
Autor: Marek Pietrzela

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Koniec lutego przyniósł wzrost liczby zakażonych koronawirusem, szczególnie w pow. bialskim. Nie jest to jednak tak duży skok i wielkie zagrożenie, jak w innych województwach.

Reklama

Z sumowania przez nas danych o zakażeniach koronawirusem w raportach podawanych przez Ministerstwo Zdrowia wynika, że w sumie w ciągu tygodnia (od wtorku do poniedziałku) w pow. bialskim pojawiło się 119 nowych przypadków zakażenia koronawirusowego (w poprzednim tygodniu było 93). W ostatnich siedmiu dniach do poniedziałku zmarły tam 3 osoby (w poprzednim tygodniu 2), w tym jedna na sam Covid-19 (bez chorób współistniejących). W Białej Podlaskiej od 23. lutego do do 1. marca (włącznie) pojawiły się 62 nowe przypadki zakażeń koronawirusowych (tyle samo, co w poprzednim tygodniu), zaś zmarły 3 osoby (w poprzednim tygodniu 5).  Nadal są dni, kiedy powiaty bialskie mają wysokie wskaźniki zakażeń na 10 tys. mieszkańców. W czwartek Biała Podlaska miała w Lubelskiem 2 miejsce po pow. świdnickim (ze wskaźnikiem 4,02). W sobotę zaś pow. bialski miał aż 42 nowe zakażenia. Wczoraj na kwarantannie przebywało 381 osób z pow. bialskiego i 120 z Białej Podlaskiej.

Mniej pacjentów z Covidem-19

 Magdalena Us, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej poinformowała nas wczoraj, że w obszarze COVID-19 hospitalizowano 65 osób z wynikiem pozytywnym w kierunku COVID-19 (przed tygodniem 79).

- W obszarze jest 117 łóżek, w tym 11 respiratorowych. Dziewięć osób wymaga wspomagania oddechowego respiratorem – Magdalena Us relacjonowała 1. marca. Przed tygodniem pod respiratorem było 7 pacjentów.

Marek Zawada, dyrektor międzyrzeckiego szpitala, powiedział nam, że na wydzielonych obszarach covidowych wczoraj leczono 11 pacjentów z Covidem-19 (przed tygodniem hospitalizowano tam 14 osób). Liczba łóżek przeznaczonych dla zainfekowanych koronawirusem wynosi tam 15. Co pewien czas ograniczone jest funkcjonowanie placówek oświatowych z powodu koronawirusa. W dniach 24-26 lutego częściowo zawieszona była tradycyjna formę zajęć w Szkole Podstawowej w Rogoźnicy (gm. Międzyrzec), obecnie, od 25. lutego do 5. marca częściowo zawieszone jest działalność Przedszkola Samorządowego w Piszczacu. Być może sytuacje poprawi szczepienie nauczycieli przeciw Covid-19.

Tysiące zaszczepionych

Magdalena Us poinformowała nas, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej zrealizowano dotychczas szczepienia: 3804 osób – I dawka, 2777 – II dawka (stan na 1. marca godz. 12.30), zrealizowano 848 szczepień dla nauczycieli – I dawka.

- W ubiegłym tygodniu został uruchomiony mobilny punkt szczepień. Zrealizowano 20 szczepień, zaś w tym tygodniu planowane jest kolejne 30 szczepień w domu pacjenta. Szczepień oczekuje obecnie ok. 800 seniorów – wyjaśnia Magdalena Us.

Marek Zawada, dyrektor Szpitala Powiatowego w Międzyrzecu poinformował nas, że do końca lutego szpital ogółem zaszczepił 1820 osób, w tym 310 nauczycieli. Dzisiaj (we wtorek) zostanie zaszczepionych ok. 50 ostatnich zgłoszonych pracowników placówek oświatowych.  Zmniejsza się liczba zgłoszeń z powiatów bialskich do raportu niepożądanych odczynów poszczepiennych. Po zgłoszonym 4. lutego zgonie szczepionej mieszkanki pow. bialskiego już nie było tak drastycznych zdarzeń. Pod koniec lutego zanotowano po jednym dziennie śmiertelnym przypadku w woj. mazowieckim. Z Białej Podlaskiej (w raporcie zapisano "Bielsko-Biała") zgłoszono 24. lutego zdarzenie pacjenta" po szczepieniu poczuł się słabo, stracił przytomność i rozbił głowę uderzając o łóżko. Trafił do szpitala. W tym samym dniu został wypisany." W piątek zaś też z Białej Podlaskiej  mężczyzna "miał zaczerwienienie i krótkotrwałą bolesność w miejscu wkłucia".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.