Reklama

Biała Podlaska: Radni odmówili zgody na odwołanie dyrektora szpitala 

Opublikowano:
Autor:

Biała Podlaska: Radni odmówili zgody na odwołanie dyrektora szpitala  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Rada Miasta w Białej Podlaskiej nie wyraziła dziś zgody na odwołanie radnego Adama Chodzińskiego ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego. Podjęła też drugą uchwałę o odmowie wyrażenia zgody na odwołanie radnego Chodzińskiego z tego dyrektorskiego stanowiska (11 radnych  poparło tę uchwałę, a 11 wstrzymało się od głosu).

Reklama

Wicemarszałek Michał Mulawa z upoważnienia Marszałka Województwa Lubelskiego skierował  wystąpienie do przewodniczącego Rady Miasta w Białej Podlaskiej wnosząc, aby sprawa znalazła się w porządku obrad najbliższej sesji. Pismo z Lublina dotarło na Podlasie 2. grudnia, a już dawno był ustalony porządek na sesję 7. grudnia.    

  -Przyczyną przedmiotowego wniosku o odwołanie Pana Adama Chodzińskiego ze stanowiska Dyrektora jest utrata zaufania Zarządu Województwa Lubelskiego do pana Adama Chodzińskiego spowodowana znacznym pogorszeniem sytuacji finansowej Szpitala – brzmiał skierowany na koniec listopada wniosek wicemarszałka Michała Mulawy z upoważnienia marszałka województwa Lubelskiego do przewodniczącego bialskiej Rady Miasta.
 

Podczas sesji w środę radny Adam Chodziński przedstawił bogatą dokumentacje ukazującą stopniowe poprawianie sytuacji finansowej szpitala oraz jego dobrą kondycję na tle innych szpitali wojewódzkich sowicie wspieranych przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego. Radny Henryk Grodecki apelował o solidarność z kolegą radnym ze Zjednoczonej Prawicy. Dodał, że decyzja rady nie jest wiążąca dla marszałka. Przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej Robert Woźniak wyraził zaniepokojenie pismem marszałka, ale stwierdził, że  radni nie są w stanie kontrolować finansów szpitala i nie są kompetentni ocenić jego sytuacji budżetowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy