Reklama

Biała Podlaska: Potrzebne środki na zakup busa do WTZ

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: WTZ Biała Podlaska

Biała Podlaska: Potrzebne środki na zakup busa do WTZ - Zdjęcie główne

foto WTZ Biała Podlaska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Pokonał już niemal 400 tys km w ciągu 10 lat użytkowania – chodzi o bus, który służy codziennie w dowozie niepełnosprawnych uczestników z ich domów do Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej oraz do obsługi placówki. Teraz samochód wymaga wymiany. Caritas Diecezji Siedleckiej prosi o wsparcie pieniężne na zakup pojazdu przystosowanego do przewozu osób ze specjalnymi potrzebami

Reklama

Warsztat Terapii Zajęciowej, działający  przy Caritas Diecezji Siedleckiej, prowadzi rehabilitację zawodową i społeczną 35 osób z niepełnosprawnościami. Jego początki sięgają 2007 roku. Placówka jest istotnym elementem wsparcia, które przygotowuje uczestników do podjęcia pracy.

9-osobowy samochód każdego dnia pokonywał ok. 300 km. Od dłuższego czasu ulegał częstym awariom. Niejednokrotnie dochodziło do wymuszonych postojów.

- Najtrudniejszym, ale jednocześnie najgroźniejszym był ten, w którym samochód uległ awarii na drodze w środku pola, gdzie nie było w pobliżu żadnego domu. Miało to miejsce podczas mroźnej zimy. Uczestnicy pozostali bez ogrzewania w zimnym aucie do czasu, aż przyjechała pomoc drogowa – mówi Jakub Semeniuk, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Białej Podlaskiej.

O konieczności zakupu nowego pojazdu mówi ks. Paweł Zazuniak, dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej:

- Utrzymywanie takiego samochodu straciło ekonomiczne uzasadnienie, ponieważ koszty napraw były ogromne. W dobie kryzysu zbieranie dużych kwot jest bardzo trudne, ale nie poddajemy się i liczymy na dobre serce darczyńców. Dlatego zwracam się z prośbą do ludzi dobrej woli o pomoc.

Można to zrobić przez wpłacenie darowizny na konto 20 8025 0007 0025 6247 2000 0010 z dopiskiem: „Darowizna na samochód".  WTZ w Białej Podlaskiej pozyskał dofinansowanie z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w kwocie 120 tys zł. Placówka musi uzbierać pozostałą część kwoty.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy