Reklama

Biała Podlaska : Nowe przejście podziemne ułatwi dostęp do pociągów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: PKP PLK S.A

Biała Podlaska : Nowe przejście podziemne ułatwi dostęp do pociągów - Zdjęcie główne

foto PKP PLK S.A

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. otworzyły przejście podziemne z windami do peronu wyspowego. Przy budynku stacji kończy się układanie nawierzchni na kolejnym, nowym peronie

Reklama

Na stacji Biała Podlaska otwarto nowe przejście podziemne, którym podróżni od strony budynku dworca mogą dostać się na zmodernizowany już wcześniej peron. Dla osób z trudnościami w poruszaniu się i ciężkim bagażem są windy. W przejściu jest oznakowanie i oświetlenie. Zaplanowano także informacje w języku Braille’a oraz ścieżki naprowadzające.

Wykonawca kontynuuje przebudowę peronu przy budynku dworca. Układana jest nowa nawierzchnia, będą montowane wiaty, ławki, oświetlenie, nagłośnienie i gabloty informacyjne. Od połowy grudnia planowane jest udostępnienie nowego peronu podróżnym.

Na stacji Biała Podlaska od połowy grudnia 2021 roku podróżni korzystają z nowego wyspowego peronu z wiatą. PLK wspólnie z miastem wybudowały także bezkolizyjne skrzyżowanie w rejonie ul. Lubelskiej. Wyremontowano przejazdy kolejowo-drogowe, m.in. na ul. Łomaskiej.

Podróżni korzystają z nowych wyższych peronów z dojściami przyjaznymi dla osób niepełnosprawnych w Małaszewiczach i Terespolu. Pasażerowie zyskali nowe wiaty peronowe, wygodne ławki, oznakowanie i tablice informacyjne. Zamontowany został też nowoczesny system nagłośnienia, a nad bezpieczeństwem czuwają kamery monitoringu.

„Prace na linii kolejowej E 20 na odcinku Siedlce – Terespol, etap III – LCS Terespol” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach instrumentu finansowego „Łącząc Europę” (CEF). Łączna wartość projektów to 736,7 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy