Reklama

Biała Podlaska : Młodzież pomoże "dorosłej" radzie miasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: (McM)

Biała Podlaska : Młodzież pomoże "dorosłej" radzie miasta - Zdjęcie główne

foto (McM)

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Oficjalnie zainaugurowano działalność młodzieżowej Rady Miasta w Białej Podlaskiej na kadencję 2021-2023 .,Słuchać dobrych pomysłów młodzieży ma "dorosła" rada. - Ich uchwały mogą mieć odzwierciedlenie w sferze życia obywatelskiego - mówi radny Koalicji Obywatelskiej.

Reklama

Po przerwie spowodowanej koronawirusem na ostatniej sesji Rady Miasta zdecydowano się utworzyć młodzieżową radę. 8 kwietnia młodym ludziom wręczono zaświadczenia o wyborze. Młodzieżowa rada będzie działać przede wszystkim na rzecz młodzieży. Ma też przekazywać informacje i sugestie dla "dorosłej" rady. Młodzi radni to bialscy uczniowie. Wybrano ich w sumie 25 - wybory przeprowadzono w szkołach.
 
- Uczymy młodych ludzi demokracji i to jest pierwszy krok do tego, by uczyć się i wdrażać ten system - mówi Rafał Wlizło, radny KO.
 
Kreatywność i wzorce
Zainteresowanie społeczną działalnością okazało się spore.
 
 
 
- Trzeba podkreślić, że jest więcej dziewcząt niż chłopaków. W obecnej "dorosłej" Radzie Miasta, jest wręcz odwrotnie. Cieszymy się, że tutaj udział kobiet jest większy - dodaje Wlizło.
 
Radni liczą na kreatywność młodych ludzi.
- Te wzorce, które możemy otrzymywać, będą dla nas ważne. Rada Miasta nie przejdzie obojętnie wobec pomysłów młodych, odważnych ludzi. Może to nie są uprawnienia normalnej rady, ale ich uchwały mogą mieć odzwierciedlenie w sferze budżetu, życia obywatelskiego, szkolnego, być może ożywienia życia kulturalnego - dodaje.
Potrzebna odwaga
Bogusław Broniewicz, przewodniczący Rady Miasta, pogratulował zwycięzcom wyborów do młodzieżowej rady, docenił też ich odwagę.
- Bo trzeba ją mieć, by zgłosić się do takich wyborów. Skład pokazuje, że w mieście więcej jest odważnych dziewczyn, co mnie bardzo cieszy. Będziecie patrzeć nie tylko na sprawy młodych osób, ale wszystkich mieszkańców miasta - podkreślił przewodniczący.
Chęć uczenia się
Eliza Mirończuk, nowa przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta, uczy się w II LO im. Emilii Plater.
 
- Wygrałam wybory w szkole, bo niektórzy uczniowie znają mnie z różnych działań. Moje atuty to na pewno umiejętność dogadywania się z innymi ludźmi, chęć kompromisu oraz ciągła chęć uczenia się - mówi o sobie nowa przewodnicząca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy