Reklama

Biała Podlaska: Co z dystrybucją węgla? Miasto znowu czeka

Opublikowano:
Autor:

Biała Podlaska: Co z dystrybucją węgla? Miasto znowu czeka - Zdjęcie główne

zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie Zakotłowało się w sprawie dystrybucji węgla na terenie miasta Biała Podlaska. Miasto kilka tygodni czekało na informację w sprawie podpisania umowy na dystrybucję. Spółka zapewniała, że umowa została podpisana i wysłana. Ostatecznie umowa dotarła po naszych pytaniach mailowych do PGE. To jednak nie koniec

Reklama

Jak informował sekretarz miasta Andrzej Kucaba, wpłynęło 1645 wniosków o zakup węgla.

Miasto poinformowało 12 grudnia, że 29 listopada  została jednostronnie podpisana przez przedstawicieli miasta Biała Podlaska umowa ze spółką Skarbu Państwa PGE Paliwa w sprawie sprzedaży węgla na potrzeby zakupów preferencyjnych przez osoby fizyczne w gospodarstwach domowych i przesłana do Spółki.

Długie oczekiwanie

Dużo wcześniej miasto przygotowało system dystrybucji węgla dla mieszkańców Białej Podlaskiej. Warunkiem tej dystrybucji było podpisanie umowy  i dostarczenie węgla przez spółkę PGE Paliwa W ciągu ostatnich dwóch tygodni interweniowano w tej sprawie bezpośrednio w spółce PGE  Paliwa – wskazanej jako sprzedawcę węgla – a także w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego przy wojewodzie lubelskim oraz u przedstawiciela Ministerstwa Aktywów Państwowych.

Wysłane mailem

Zapytaliśmy więc spółki PGE Paliwa jest wygląda kwestia dotycząca podpisania umowy z ich strony oraz z czego wynika opóźnienie.

- Umowa została podpisana przez PGE Paliwa i odesłana drogą mailową w dniu 7 grudnia 2022 roku. W najbliższych dniach przedstawiciel PGE Paliwa skontaktuje się ze wskazaną przez miasto osobą w celu ustalenia harmonogramu dostaw i awizacji odbioru węgla - informował  14 grudnia Konrad Mróz z biura prasowego PGE.

Następnego dnia zapytaliśmy ponownie Urząd Miasta, czy faktycznie jednak otrzymali umowę. Okazało się, że... miasto nic nie otrzymało.

-  Spółka powiadomiła media, że wysłała do nas umowę w dniu 7.12, ale umowa do nas nie dotarła. Prosimy od dwóch dni na wszystkich szczeblach (wojewódzkich, ministerialnych) o ponowne przesłanie umowy (wysłaliśmy także prośbę o interwencję do pana premiera Jacka Sasina) – bez efektu - odpowiadał sekretarz miasta w dniu 16 grudnia.

 

Okazało się jednak, że tego samego dnia, nastąpił przełom. Miasto po południu otrzymało długo wyczekiwaną umowę z PGE.

Ze względu na procedury i limity narzucone przez spółkę PGE Paliwa spółka PEC miała rozpoczać we wtorek (20.12) dystrybucję. Cena za 1 tonę węgla to 1800 zł (brutto) Od poniedziałku (19.12 br.) pracownicy MOPS kontaktowały się z osobami, których wnioski zostały pozytywnie zweryfikowane, i zapraszali po odbiór zaświadczeń uprawniających do odbioru węgla ze składowiska PEC (kotłownia nr 1, ul. Sidorska 102 g). Płatności za węgiel przyjmowane są w kasie Urzędu Miasta Biała Podlaska (sala obsługi, stan. nr 15 i 16).

Wszelkich informacji udziela Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej: nr tel. 83 343 85 37.

Węgiel będzie później

Okazuje się jednak, że są kolejne problemy z terminem.

Jesteśmy przygotowani na dystrybucję węgla. Z przyczyn od nas niezależnych wydawanie węgla dziś się nie rozpocznie (wtorek 20.12.2022 r.) - otrzymaliśmy kolejną wiadomość od przedstawicielki spółki PGE Paliwa - informuje bialski PEC

 

Załączył też maila z odpowiedzią PGE Paliwa.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy