Reklama

Biała Podlaska: "Babski Rynek" będzie później. Dodatkowe prace nad obiektem

Opublikowano:
Autor:

Biała Podlaska: "Babski Rynek" będzie później. Dodatkowe prace nad obiektem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Informacje bialskie O kilka miesięcy przesunie się zakończenie remontu "Babskiego rynku". Chodzi o dodatkowe prace nad obiektem, które nie mogą być wykonane ze względu na warunki atmosferyczne.

Reklama

 Jak informuje prezydent Michał Litwiniuk wprowadzono do realizacji inwestycji dodatkowe roboty i zamienne. Chodzi m.in. o wzmocnienie konstrukcji budynku i dachu hali targowej.

- W obrębie placu handlowego konieczna była przebudowa kanalizacji  deszczowej oraz wymiana gruntu pod posadowienie fundamentów zadaszeń stanowisk targowych. Konieczne było również wykonanie robót dodatkowych polegających na uziemieniu konstrukcji stalowej zadaszeń. Zmianie ulega zakres przedmiotu zamówienia w części dotyczącej wyposażenia wewnętrznego hali, małej architektury, zagospodarowania terenu oraz technologii wykonania zewnętrznych stanowisk handlowo-rekreacyjnych - wylicza prezydent

Wraz z projektantem i wykonawcą inwestycji miasto podjęło wspólną decyzję o zmianie sposobu wykonania konstrukcji na murowaną z bloczków betonowych, by zwiększyć jeszcze bardziej trwałość oraz odporność na warunki atmosferyczne stanowisk handlowo-rekreacyjnych.

- Pierwotna konstrukcja stalowa stanowisk miała zostać wykonana na zasadzie prefabrykacji w zakładzie produkcyjnym. Jak wskazują specjaliści, konstrukcja murowa musi być wykonana bezpośrednio na budowie i w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Prowadzenie prac murowych wstrzymuje wykonanie pozostałych prac polegających na wykonaniu utwardzeń oraz konstrukcji zadaszeń zewnętrznego targowiska - tłumaczy Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prasowy prezydenta Białej Podlaskiej.

 

Ponadto izolacja przeciwwodna zadaszeń zewnętrznego targowiska ma zostać wykonana zgodnie z projektem w technologii płynnej membrany, której ułożenie jest zależne od panujących warunków atmosferycznych (temp +5 do 35 st. C.).

-  Zakładamy, że przez cały okres zimowy nie będzie możliwości wykonania tych prac - dodaje rzecznik

 

Wprowadzenie prac dodatkowych oraz warunki atmosferyczne - w szczególności technologia realizacji - wpłynęły ma to, że termin zostanie przesunięty do czasu wystąpienia korzystnych warunków atmosferycznych, czyli do końca kwietnia 2023 r.

- Decydując się na to, wzięliśmy pod uwagę zarówno użytkowanie, jak i walory estetyczne obiektu, chcemy, by był jak najbardziej funkcjonalny, komfortowy dla mieszkańców, ale także estetyczny - podkreśla rzecznik.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy