Reklama

Reklama

Bezdomni imprezują na przystanku. Alkohol i wrzaski

Opublikowano: śr, 14 lip 2021 05:31
Autor:

Bezdomni imprezują na przystanku. Alkohol i wrzaski - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Informacje bialskie W minionym tygodniu przez kilka wieczorów grupka bezdomnych zamieniła bialski przystanek w alkoholowy piknik, a położony obok kiosk w ubikację. Wielokrotnie interweniowali policjanci, którzy wymierzyli sporo mandatów i przygotowali wnioski do sądu.

Reklama

W niedzielę, 4 lipca, czterech mężczyzn rozpoczęło imprezowanie w zadaszeniu przystankowym przy ul. Orzechowej. Od dłuższego czasu popołudniami "okupowali" oni ławkę, oczekując na otwarcie noclegowni o godz. 19. Przez wiele godzin starszym pasażerom lub matkom z dziećmi nie było dane usiąść na ławce.

Impreza na cztery fajerki
Czterej panowie, w tym dwaj bezdomni korzystający z noclegowni oraz jeden były bezdomny (mieszkaniec pobliskiego osiedla), imprezowali. Jeden z nich co pewien czas chwiejnie wędrował do otwartego z drugiej strony ulicy sklepu. Starszy z nich, nie bacząc na to, że widoczny jest z wielu mieszkań pobliskich bloków, oddał mocz na ścianę kiosku. Wkrótce pojawił się radiowóz policyjny. Rozparty na ławce dżentelmen spokojnie przy funkcjonariuszach palił papierosa i żywo gestykulował. Niosły się krzyki. Pobudzony i energiczny łysogłowy ściskał i obcałowywał kompana. Policjanci długo wypisywali mandaty. Kiedy odjechali, rozbawieni imprezowicze wyciągnęli z kosza ulicznego reklamówkę z trunkami i pili dalej. Wrzaski imprezowiczów nie pozwalały okolicznym mieszkańcom na spanie przy otwartych oknach.
 
WIĘCEJ INFORMACJI Z BIAŁEJ ZNAJDZIESZ TUTAJ

 
Posypały się mandaty, ale co dalej?

Podobna sytuacja zdarzyła się wieczorami w ubiegłą środę i czwartek, a nawet w piątek rano. Beztroscy panowie popijali na przystanku, palili papierosy i oblewali moczem kiosk.  Przyjeżdżały radiowozy, policjanci wypisywali kolejne mandaty, a po ich odjeździe imprezowicze wracali do popijawy. Zapytana przez nas o te burdy komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla, oficer prasowy bialskiej policji, potwierdziła, że policjanci podejmowali interwencje na przystanku przy ul. Orzechowej.

– W niedzielę mundurowi interweniowali w związku z ujawnionymi wykroczeniami porządkowymi, to jest spożywaniem alkoholu, czy paleniem papierosów w miejscu objętym zakazem, jak też używaniem słów wulgarnych. Za popełnione wykroczenia policjanci nałożyli trzy mandaty. W czterech przypadkach skierowane zostaną wnioski do sądu – wyjaśnia komisarz.

Dodaje, że w środę funkcjonariusze znów wystawili mandat za spożywanie alkoholu w tym miejscu.

Przykre widoki

Mieszkająca niedaleko wspomnianego przystanku pani Wanda podkreśla, że żal jej bezdomnych koczujących pod zadaszeniem.

– Na oczach dziesiątków osób jednak piją i oddają mocz pod kioskiem. Hałasują i zanieczyszczają okolice. Czy nie można dla nich znaleźć innego schronienia lub utworzyć izby wytrzeźwień, aby nie narażać bialczan na hałasy, okrzyki i przykre widoki? – pyta pani Wanda.

Kamil Węgliński, zastępca dyrektora MOPS, wyjaśnił nam, że nadzorowana przez ośrodek noclegownia dysponuje 20 miejscami noclegowymi.

– Bezwzględnym warunkiem przyjęcia do noclegowni jest trzeźwość. Dotychczas do MOPS nie docierały informacje o gromadzeniu się osób bezdomnych na przystanku i ich niewłaściwym zachowaniu – podkreśla wicedyrektor.

MOPS jednak zareagował. Zorganizował spotkanie z osobami bezdomnymi przebywającymi w noclegowni oraz tymi, którzy gromadzą się na przystanku.

– Przeprowadzono z nimi rozmowę dyscyplinującą oraz poinformowano o konsekwencjach wynikających z takiego zachowania. Zobowiązano ich do stosowania się do zasad współżycia społecznego – podkreśla Kamil Węgliński.

– Mamy nadzieję, że sytuacja się uspokoi, natomiast na pewno będzie monitorowana, by wdrażać potrzebne rozwiązania – zapewniła nas Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik magistratu.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.