Twierdzi, że jako wiceprezydent podczas poprzedniej kadencji, odpowiedzialny za inwestycje, przygotowywał różne budowy, rewitalizacje i inne zadania warte 288 mln zł i nie zgadza się, aby to obecny prezydent sam wykonał całe inwestycje wartości aż 312 mln zł.
– Nie pozwolę, aby manipulowano. Nad wieloma inwestycjami, które dokończył obecny prezydent, pracowałem w poprzedniej kadencji. Powstał układ komunikacyjny w parku, remont wieży i amfiteatru oraz brama koszarska. Cieszę się, że pan prezydent Michał Litwiniuk to wszystko zakończył – w miniony wtorek mówił to Adam Chodziński podczas konferencji prasowej z okazji otwarcia swojej kampanii jako kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej.
Żywy program wyborczy
Podczas konferencji Adam Chodziński zasygnalizował sześć tez, czyli propozycji programowych. Także kandydaci na radnych trzymali plakaty wskazujące na te założenia.
Twórca bezpartyjnego komitetu zapowiada, w przypadku zwycięstwa, wprowadzenie bezpłatnej komunikacji miejskiej oraz "odkorkowanie miasta" poprzez rozbudowę układu komunikacyjnego z dodatkową obwodnicą i strefami płatnego parkowania w centrum. Proponuje utworzenie Prezydenckiej Rady Przedsiębiorczości skupiającej przedstawicieli firm, wyznaczających kierunek rozwoju miasta. Zamierza wykorzystać potencjał autostrady A2 poprzez planistyczne przygotowanie i pozyskanie wspólnych terenów pozwalających na przyciągniecie inwestorów z firm produkcyjnych i logistycznych.
Kandydatowi na prezydenta marzy się też budowa terenów rekreacyjnych, kąpieliska miejskiego, dziennego ośrodka aktywności seniorów oraz aquaparku. Nie zapomina o czipowaniu i sterylizacji zwierząt.
– Nadal pracujemy nad programem wyborczym. To żywy organizm, który aktualizujemy w poszczególnych okręgach wraz z kandydatami na radnych – zapewnił Adam Chodziński. Samym kandydatom nie poświęcił wiele miejsca.
– Jesteśmy młodzi i wiekiem, i duchem. Są z nami przedsiębiorcy, pracownicy administracji, nauczyciele, pracownicy akademiccy i studenci. Ludzie pracują w różnych branżach i są w różnym wieku – mówił i wskazał liderów list.
Liderzy i skromni
W okręgu nr 1 na pierwszej pozycji startuje Marcin Dudziński, przedsiębiorca i szef stowarzyszenia "Orzechówek", a także współtwórca kilku inwestycji w ramach budżetu obywatelskiego. W okręgu nr 2 listę otwiera radna Anna Korolczuk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Zwierząt "AZYL", nauczycielka języka polskiego. Co ciekawe, twórca komitetu znalazł się na 2. pozycji. W okręgu nr 3 liderką jest Anna Korszeń, bizneswoman (pośrednictwo ubezpieczeniowe). W okręgu nr 4 lokomotywą został radny Ryszard Więcierzewski, przedsiębiorca i nauczyciel. Inni kandydaci nie chcieli, aby Adam Chodziński ich prezentował podczas konferencji... Stanęli jednak za jego plecami.
Kandydaci do Rady Miasta z KWW Adam Chodziński Bezpartyjny Samorząd
Okręg 1:
1. Marcin Dudziński
2. Ewa Pawłowicz
3. Jakub Lewczuk
4. Marlena Bliźniuk
5. Michał Chuda
6. Urszula Saczuk
7. Wojciech Maksymiuk
Okręg 2:
1. Anna Korolczuk
2. Adam Chodziński
3. Sylwia Sołtysiak
4. Adam Sawczuk
5. Kinga Gurycz
6. Łukasz Mazuryk
7. Katarzyna Kondratiuk
Okręg 3:
1. Anna Korszeń
2. Wojciech Andrzejuk
3. Beata Wawryniuk
4. Przemek Borkowski
5. Magdalena Borysiuk
6. Piotr Wetoszka
7. Agnieszka Borkowska
Okręg 4:
1. Ryszard Więcierzewski
2. Bożena Grąszko
3. Michał Sroka
4. Zofia Zielińska
5. Robert Chiluk
6. Weronika Olesiejuk
7. Rafał Olczuk
Marek Pietrzela
Adam Chodziński, kandydat na prezydenta Białej Podlaskiej. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu Najważniejsze, że mamy silny zespół, posiadamy ogromny potencjał i wierzę, że będziemy zmieniali miasto. W Białej Podlaskiej mamy problem nieposzanowania ludzi i nierównego traktowania mediów. Liczę na przejście do II tury wyborów. Wtedy zobaczę, jak kto będzie rozmawiać. Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu. Jestem realistą, po wyborach powinna powstać koalicja. Ja nie muszę być na pierwszym miejscu.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.